Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Starszaki w bibliotece

W czwartek, 10 maja, najstarsza grupa - „Motylki” wzięła udział w spotkaniu z bibliotekarką, p. Wiesławą Śledziona w Publicznej Bibliotece w Wielopolu Skrz., które miało na celu utrwalenie wiadomości na temat naszego kraju, regionu oraz ostatnio przeżywanych świąt patriotycznych. Na początku p. bibliotekarka przypomniała polskie symbole narodowe i zadawała dzieciom pytania w formie zagadek. Przedszkolaki miały okazję posłuchać wierszy patriotycznych i zaśpiewać hymn Polski. Recytowały też wspólnie wiersze, których nauczyły się w przedszkolu. Grupa uważnie słuchała, była aktywna i licznie zgłaszała się do odpowiedzi na zadawane pytania. Na koniec dzieci otrzymały kolorowanki z motywem godła Polski.

Czwartek 10 maja 2018

Wycieczka przedszkolaków do Teatru

8 maja 2018 r. dzieci z grup „Biedronki”, „Słoneczka” i „Motylki” były na wycieczce w Teatrze Maska w Rzeszowie. Spektakl, który obejrzały nosił tytuł „O mniejszych Braciszkach Św. Franciszka”. Opowiadał on o Św. Franciszku, który jako młody i nie będący jeszcze świętym, wybrał się w wędrówkę po świecie. Spotkało go wiele przygód. Każdego dnia poznawał inne postacie, a były to zwierzęta, które nazywał właśnie mniejszymi braciszkami, m.in: wilk, krety, osioł, pszczoły i ptaszki. Z każdego spotkania się cieszył, choć często nowi przyjaciele sprawiali mu przykrość. Rozmawiał jednak z nimi i próbował pokazać jaki świat, stworzony przez Pana Boga jest piękny, że warto być otwartym i miłym oraz pomagać sobie nawzajem. Pomiędzy scenami aktorzy śpiewali piosenki i tańczyli. Dzieci były bardzo zainteresowane spektaklem i uważnie słuchały. Aktorzy w sympatyczny i wesoły sposób zwracali się do widzów, co tworzyło bardzo miłą atmosferę. Godne uwagi były stroje bohaterów i sceneria przedstawienia.

Wtorek 8 maja 2018

Spotkanie policjantów z przedszkolakami

Dnia 17 kwietnia, gościliśmy w naszym przedszkolu panów policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Przyjechali oni radiowozem furgon koloru granatowego, który służy do przewozu osób. Pokaz samochodu odbył się na parkingu, gdzie przedszkolaki mogły bezpiecznie się poruszać i przebywać. Panowie policjanci byli ubrani w służbowe stroje koloru czarnego oraz posiadali stałe wyposażenie. Kolejno każda grupa z opiekunami podchodziła do radiowozu, gdzie mogli zadawać panom policjantom pytania dotyczące ich pracy. Dzieci mogły wejść do pojazdu i obejrzeć go od środka. Usłyszały także specjalne sygnały, które uruchamiane są podczas akcji policyjnych oraz zobaczyły oświetlenie samochodu. Przedszkolaki otrzymały opaski odblaskowe, których należy używać np. podczas wieczornego spaceru
z rodzicami w terenie niezabudowanym oraz słodki upominek.

         Spotkanie to przyniosło wiele radości naszym podopiecznym. Zwłaszcza chłopcy byli bardzo zainteresowani. Chcieli jak najwięcej zobaczyć i się dowiedzieć. Z pewnością podniosło to jakość pracy naszego przedszkola i było urozmaiceniem. 

Wtorek 17 kwietnia 2018

Konkurs wielkanocny "Ozdoba wielkanocna"

W poniedziałek, 26 marca, w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ph. „Ozdoba Wielkanocna”. W konkursie udział wzięły przedszkolaki z wszystkich grup. Przez kilka dni przynosiły ozdoby do wychowawców grup, by w poniedziałek wszystkie zaprezentować. Dzieci miały wiele wspaniałych pomysłów. Były koszyczki, baranki, pisanki, kurczątka, zajączki i inne. Przedszkolaki w nagrodę dostały pamiątkowe dyplomy i czekoladowe zajączki wielkanocne. Wszyscy byli bardzo dumni ze swoich prac. Na końcu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Poniedziałek 26 marca 2018

Teatrzyk "Jaś i Małgosia w krainie ekologii'

Dnia 23 lutego, w piątek gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza, który zaprezentował  przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Przedszkolaki uważnie śledziły losy bohaterów, którymi byli m. in.: dzieci Jaś i Małgosia, ich rodzice, czarownica, wilk i pan leśniczy. Dzieci, idąc z obiadem do taty pracującego w lesie, miały wiele przygód, spotykając na swojej drodze kolejnych bohaterów. Nie zachowywały się kulturalnie, śmieciły i niszczyły kwiaty. Czarownica, opiekunka lasu dawała im przestrogi, aby przestały tak postępować. Na końcu Jaś i Małgosia zrozumieli, że ich zachowanie było złe i poprawili się. Przedstawieniu towarzyszyła jak zawsze piękna sceneria, kukiełki były ciekawie i starannie wykonane.

Wydarzenie to miało na celu przypomnieć dzieciom zasady dbania o przyrodę i nasze środowisko oraz zasady segregacji śmieci, jak również wdrożyć prawidłowe nawyki. Nasi podopieczni z uwagą oglądali występ i z pewnością wiele zapamiętali.

Piątek 23 lutego 2018

Zabawa karnawałowa przedszkolaków

Dnia 13 lutego, tj. w środę w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani. Ok. godz. 10 – tej wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami zebrały się w największej, różowej sali, by wspólnie się pobawić. Na początek Pani Dyrektor Barbara Musiał wszystkich serdecznie przywitała i poprosiła o zaprezentowanie się grup. Każde dziecko miało ciekawy strój. Były m. in.: księżniczki, wróżki, motylki, biedronki, piraci, rycerze, batmani i spidermani. Kolejno przedszkolaki wstawały i pokazywały swoje stroje, mówiąc za kogo się przebrały. Po prezentacji zaczęła się zabawa do wesołej muzyki. Dzieci pięknie razem tańczyły i były bardzo radosne. W trakcie zabawy przygotowany był dla nich słodki poczęstunek – sok, cukierki, chrupki i ciasteczka. Zabawa zakończyła się tuż przed obiadem.

Wtorek 13 lutego 2018

Dzień Babci i Dziadzia 2018

Dnia 29 stycznia, w poniedziałek jak co roku świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Wszyscy uczestnicy zebrali się w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim o godz. 13.30. W pięknie przystrojonej sali gościliśmy Szanownych Babcie i Dziadków naszych milusińskich.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, Barbara Musiał witając wszystkich gości. Po tym miał miejsce pierwszy występ przedszkolaków z grupy „Słoneczka”, którzy odegrali piękne Jasełka. Dzieci, w ciekawych i starannie przygotowanych strojach recytowały wiersze i śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie swoje talenty zaprezentowały dzieci z kolejnych grup: Biedronki, Misie, Wiewiórki i Motylki, od najmłodszej zaczynając. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki dla Babci i Dziadziów. Wszystkie występy były niezwykle ciekawe. Po nich każda grupa wręczyła przygotowane wcześniej laurki. Podczas występów Dziadkowie częstowani byli ciepłym posiłkiem i słodkościami.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 29 stycznia 2018

Starszaki w Planetarium

W dniu 17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej zagościło objazdowe Planetarium. Najstarsza grupa Motylki skorzystała z zaproszenia i w sali gimnastycznej odbył się seans w mobilnym planetarium. Mali widzowie odbyli niepowtarzalną i bardzo edukacyjną podróż… mogli bowiem pozwiedzać i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wszystkich planet Układu Słonecznego. Pokaz dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych przeżyć, pozwolił zaspokoić ciekawość oraz ułatwił zrozumienie otaczającego nas kosmosu.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 17 stycznia 2018

Orszak Trzech Króli 2018

Dnia 6 stycznia, w sobotę w miejscowości Wielopole Skrzyńskie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Orszak Trzech Króli, w którym wzięło udział ponad 4 tys. osób z całej gminy, a nawet powiatu. Uczestniczyło w nim także nasze przedszkole reprezentując Orszak Anielski. Rozpoczęto Mszą Św. o godz. 11-tej w kościele w Wielopolu Skrz., po której Ks. Dziekan Józef Kłosowski, proboszcz parafii Brzeziny, odprawił modlitwę Anioł Pański. Wszyscy zebrali się obok Banku Spółdzielczego, gdzie miała miejsce pierwsza scena – Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie. Po tym cały orszak wyruszył w zaplanowaną trasę. Kolejno szli strażacy ze słynnym bębnem Sobieskiego, jechali Trzej Królowie, w tym jeden prowadził wielbłąda, szczególnego gościa orszaku, reprezentacje przedszkola i szkół oraz pozostali uczestnicy. Przedstawiciele naszego przedszkola tj. dyrekcja, nauczyciele, dzieci i ich rodzice ubrani byli w białe peleryny, na głowach mieli gwiazdy. Prowadziła nas Gwiazda Betlejemska. Każda szkoła miała inny kolor strojów. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane na tą okazję korony na głowę. Idąc śpiewaliśmy kolędy i radowaliśmy się mogąc wspólnie przeżywać to święto. Następną sceną była „Walka dobra ze złem” w wykonaniu uczniów Gimnazjum z Wielopola Skrz. Ostatnią był „Pokłon Trzech Króli Jezusowi” przy szopce na rynku w Wielopolu Skrz. Wielką radość miały dzieci, gdyż mogły podziwiać żywą szopkę, w której były m. in. koniki, barany i osiołek. Po „Pokłonie Królów” mieliśmy okazję posłuchać i zarazem wspólnie pośpiewać kolędy z zespołem góralskim „Bajeranty” z Zakopanego. Była także niespodzianka dla uczestników w postaci słodyczy – krówek „orszakówek”, które zdobyliśmy zajmując drugie miejsce w ogólnopolskim głosowaniu na wielbłąda. Natomiast w niedzielę, 7 stycznia, w kościele parafialnym w Wielopolu Skrz. miała miejsce „Gala Orszaku”. Zebrani na niej mieli okazję kolędować z Trzema Królami. Wystąpił zespół XMAS, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Podczas tego wieczoru rozdano pamiątkowe podziękowania uczestnikom Orszaku. Nasze przedszkole również takie otrzymało.

         Orszak Trzech Króli jest niezwykłym wydarzeniem dla całej naszej społeczności. Biorąc w nim udział możemy wspólnie pięknie i głęboko przeżywać Święto Objawienia Pańskiego. Jest okazją do spotkań i wielkiej radości.

Powiązane galerie zdjęć:

Sobota 6 stycznia 2018

Apel świąteczny

W dni 22 grudnia 2017 roku najstarsza grupa Motylki" uczestniczyła podczas apelu w Szkole Podstawowej. Apel był związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Piękne wiersze świąteczne przedstawiła klasa IVb pod opieką pani Bogumiły Matysek, zaś nastrojowe kolędy i pastorałki takie jak: Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Maleńka miłość i inne zaśpiewały starsze uczennice Szkoły Podstawowej pod czujnym okiem nauczyciela muzyki. Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom i przedszkolakom serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne.

Piątek 22 grudnia 2017