Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Orszak Trzech Króli 2020

6 stycznia 2020r. nasze przedszkole po raz piąty uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli.

Tego roku pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" przeszliśmy ulicami Wielopola Skrz. wspólnie z trzema królami. Barwny korowód wyruszył spod kościoła i dotarł do betlejemskiej szopki na rynku. Na trasie przemarszu mogliśmy oglądać sceny towarzyszące Narodzeniu Pańskiemu. Kulminacyjnym punktem było złożenie darów przez królów u żłóbka. Atrakcją dla najmłodszych była żywa szopka, dodatkowe atrakcje to ciepły poczęstunek, słodycze, korony, chorągiewki, balony i naklejki. Nasi podopieczni przybyli wraz z rodzicami, by iść w ORSZAKU ANIELSKIM. Pogoda sprzyjała, więc mogliśmy radośnie świętować ten dzień.

Poniedziałek 6 stycznia 2020

Wigilia przedszkolna 2019

20 grudnia 2019r. w Samorządowym Przedszkolu w Wielopolu Skrz. odbyła się WIGILIA. Spotkaliśmy się wszyscy przy wspólnym stole.

Grupa czterolatków "Misie" pod kierunkiem p. Urszuli Arciszewskiej, przedstawiła program wigilijny, a dalej ks. proboszcz, Mariusz Siniak poprowadził modlitwę i zaśpiewaliśmy "Wśród nocnej ciszy". Następnie pani dyrektor Barbara Musiał złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i przystąpiliśmy do łamania się opłatkiem. Potem odbył się wigilijny posiłek, z barszczem z uszkami i rybą w roli głównej. Przy dźwiękach kolęd spożyliśmy świąteczne potrawy. Ten dzień dał nam odczuć, że magia świąt jest już z nami.

Piątek 20 grudnia 2019

Konkurs ph. "Ozdoba bożonarodzeniowa" 2019

18 grudnia 2019r. w naszym przedszkolu po raz kolejny odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ph. "Ozdoba bożonarodzeniowa". Tego roku organizatorem była p. Renata Rogowska - Bełch. Dzieci zostały zaproszone do wykonania ozdób przy użyciu dowolnych materiałów i technik, a czekały na nie piękne dyplomy oraz nagrody. Znaczna część przedszkolaków wykonała ozdoby. Były one bardzo różnorodne i wszystkie ciekawe. W czasie rozstrzygnięcia, dzieci prezentowały swoje prace i otrzymywały brawa, dyplomy oraz upominki. Z racji tego, iż wszystkie ozdoby były piękne i wyjątkowe, jury nie udało się wyłonić najlepszej pracy. Wszyskie dzieci więc zostały nagrodzone. Uwieczniliśmy to na wspólnej fotografii.

Środa 18 grudnia 2019

Akcja charytatywna ph. "Pomagamy starszym i samotnym"

Po raz kolejny zorganizowaliśmy w okresie przedświątecznym w naszym przedszkolu akcję charytatywną ph. "POMAGAMY STARSZYM I SAMOTNYM". W przeprowadzenie tej akcji zaangażowały się panie wychowawczynie Małgorzata Tęczar - Skóra, Iwona Misiorek i Beata Lepak, a akcja została przeprowadzona przy współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wielopolu Skrz. Przez miesiąc dzieci wspólnie z rodzicami zapełniały kosz, ustawiony w holu naszego przedszkola produktami, które mogłyby być przydatne dla osób starszych. Nasza społeczność chętnie przystąpiła do tej akcji i kosz szybko się zapełniał, a trzeba przyznać, że nie jest mały. Były to artykuły spożywcze, przemysłowe, gospodarstwa domowego itd. 17 grudnia zawartość kosza została przekazana na ręce p. Bożeny Rogińskiej - Olech, kierownika GOPS w Wielopolu Skrz., skąd trafiła do potrzebujących przed świętami. Cieszymy się udziałem naszego przedszkola w tej akcji, ponieważ nasi podopieczni uczą się w ten sposób, że wokół nas są potrzebujący, a my mamy moc, by pomóc.

Wtorek 17 grudnia 2019

Warsztaty plastyczne grupy "Motylki"

13 grudnia 2019r. grupa najstarszych przedszkolaków "MOTYLKI" wybrała się na wycieczkę do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrz. Zostaliśmy tam zaproszeni przez panią kierownik Barbarę Święch - Bober, by uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Panie terapeutki, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi, mają duże doświadczenie w prowadzeniu takich warsztatów.

Przedszkolaki z pomocą terapeutów wykonały kartki bożonarodzeniowe. Dzieci wykorzystały do tego różnorodne materiały, które zostały przygotowane specjalnie dla nas. Przedszkolaki wykazały się pomysłowością i zdolnościami manualnymi, ponieważ potrzebowały niewielkiej pomocy dorosłych, a niektóre dzieci wykonały je całkiem samodzielnie. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom. Po wykonaniu kartek zwiedziliśmy budynek, w którym codziennie przebywają podopieczni WTZ. Dzieciom szczególnie spodobała się grota solna. Następnie podziękowaliśmy za zaproszenie i ciekawie spędzony czas. Wykonane kartki dzieci mogły jeszcze wysłać z życzeniami do najbliższych.

Piątek 13 grudnia 2019

Żywa lekcja historii

12 grudnia 2019r. do naszego przedszkola przybyli artyści, którzy przedstawili ŚREDNIOWIECZNĄ REKONSTRUKCJĘ HISTORYCZNĄ.

Podczas tego spotkania dzieci dowiadywały się jak wyglądali ludzie żyjący w tamtych czasach, jak żyli i jak pracowali, co jedli, czym się zajmowali itd. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wiele rekwizytów historycznych, dotknąć, przyjąć rolę rycerza czy stanąć w oddziale zbrojnym. Podczas pokazu dzieci chętnie zadawały artystom pytania i wchodziły w dialog z nimi. Największe zainteresowanie i emocje wywołała jednak rekonstrukcja walki rycerzy. Spotkanie z artystami było ciekawą lekcją historii.

Czwartek 12 grudnia 2019

Spotkanie z Mikołajem 2019

6 grudnia 2019r. do przedszkola przybył najbardziej oczekiwany gość - ŚWIĘTY MIKOŁAJ.

Dzieci czekały od samego rana i przygotowywały się do tego spotkania, ucząc się piosenek, wierszy i tańcząc. Mikołaj odwiedził wszystkie grupy przedszkolne, zaczynając od najmłodszych, a kończąc na najstarszych przedszkolakach. Każda grupa miło przyjęła gościa, dzieci pięknie prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Następnie Mikołaj rozpoczął obdarowywanie prezentami. Święty znalazł czas, by z każdym przedszkolakiem przywitać się i porozmawiać, a wielki worek pomieścił prezenty dla wszystkich. Dzieci były zachwycone wizytą św. Mikołaja i prezentami. W tym miłym spotkaniu uczestniczyli także rodzice naszych podopiecznych, by dodać odwagi, szczególnie tym najmłodszym. Dzieci pożegnały gościa i zapewniły, że za rok również będą na niego czekały.

Piątek 6 grudnia 2019

Andrzejki 2019

28 listopada 2019r. w przedszkolu odbyły się "ANDRZEJKI". Po śniadaniu w każdej grupie wychowawczynie przybliżyły dzieciom tradycje związane z "Andrzejkami", a następnie dzieci mogły zajrzeć w przyszłość poprzez andrzejkowe wróżby. Dziewczynki mogły dowiedzieć się, która pierwsza wyjdzie za mąż, albo jak ich wybranek będzie miał na imię. Chłopcy również losowali serduszka z imionami przyszłych żon. Dzieci poznawały swoje zawody w przyszłości, wrzucały pieniążki do studni marzeń itd. Po wróżbach przedszkolaki spotkały się w dwóch salach, by wesoło bawić się przy muzyce, a w przerwie miał miejsce słodki poczęstunek.

Czwartek 28 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości 2019

8 listopada 2019r. obchodziliśmy w przedszkolu święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

z okazji tego święta występ artystyczny przygotowały "Słoneczka". Zerówka przybliżyła całej społeczności przedszkolnej historię odzyskania niepodległości przez Polaków, recytując wiersze, śpiewając i tańcząc. Następnie poszczególne grupy przedszkolne krótko prezentowały się, recytując wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewając piosenki, a na końcu wszyscy odśpiewaliśmy hymn państwowy, przyjmując pozycję na baczność. Każda grupa wykonała też na ten dzień plakat na temat symboli narodowych, który prezentowała po części artystycznej. Uroku i podniosłej atmosfery tego święta dodawały wykonane przez dzieci elementy stroju. Na koniec pani dyrektor zaprosiła dzieci do radosnego świętowania wraz z rodzicami w dniu 11 listopada.

Piątek 8 listopada 2019

Pasowanie na przedszkolaka 2019

17 października 2019r. w naszm przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w sali GOKiW. Pani dyrektor, Barbara Musial powitała przybyłych gości i zaprosiła na część artystyczną. Dzieci czekały na ten dzień i przygotowywały piękne występy. Jako pierwsze wystąpiły 3 - latki "Biedronki", a po nich grupa 5 - latków "Wiewiórki". Dzieci świetnie prezentowały się na scenie. Pozostała część przedszkolaków stanowiła widownię. Po występach odbyło się "pasowanie" dzieci nowoprzybyłych. Następnie rodzice wręczyli wszystkim dzieciom upominki z okazji pasowania, a dalej miał miejsce poczęstunek. Dzień ten dostarczył dzieciom wiele wrażeń.

Czwartek 17 października 2019