Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Spotkanie z gimnazjalistami

W dniu 26 maja 2017 roku w grupie Motylki odbyło się spotkanie z gimnazjalistami. Gościnnie na to spotkanie przybyła również grupa Wiewiórki. Starsi koledzy pod okiem polonistki p. Małgorzaty Jarosz oraz pedagoga szkolnego p. Magdaleny Miś przeczytali nam dwie bajeczki ze zbioru przygód Franklina - "Franklin wybacza siostrzyczce" oraz "Franklin ma czkawkę". Następnie zostały zadawane pytania do utworów, a poprawnie udzielone odpowiedzi zostawały nagradzane słodkościami. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków było śpiewanie piosenek przy dźwiękach strun gitary oraz nauka tańca do piosenek które zatańczyli nam gimnazjaliści.

Dziękujemy za mile spędzony czas!

Powiązane galerie zdjęć:

Piątek 26 maja 2017

Stomatolog w przedszkolu

W dniu 26 maja 2017 roku grupa "Misie" gościła w przedszkolu mamę swojego kolegi p. Justynę Widulińską. Mama Maksia jest stomatologiem i w ramach realizacji pzez przedszkolaków tematyki "Nasi rodzice" zgodziła się opowiedzieć o swojej pracy. Przy tej okazji dzieci przypomniały sobie wiadomości nt. troski o swoje ząbki. Wszystkie dzieci pod okiem mamy Maksia przećwiczyły prawidłowe szczotkowanie. Były też zagadki dla dzieci, a na koniec przedszkolaki otrzymały upominki - szczoteczki i pasty do zębów.

Piątek 26 maja 2017

Akademia z okazji "Dnia Matki"

26 maja 2017 roku najstarsza grupa Motylki wspólnie z nauczycielkami uczestniczyła w szkole w apelu z okazji Święta Matki. Piękne wiersze oraz piosenki przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIb pod bacznym okiem wychowawczyń p. Julii Teczar i p. Anny Sypień uświadomiły nam jak ważną rolę pełni w naszym życiu kochana MAMA.

Piątek 26 maja 2017

Święto Flagi Narodowej

4 maja 2017 roku nasze przedszkole obchodziło ŚWIĘTO FLAGI. Tego dnia zebraliśmy się w jednej z sal przedszkolnych, gdzie dzieci wspólnie recytowały wiersze: Katechizm łodego Polaka i Barwy ojczyste. Potem wysłuchaliśmy hymnu pańswowego i przypomnieliśmy sobie wszystkie symbole narodowe. Na koniec mali patrioci pozowali do zdjęć z własnorcznie wykonanymi flagai Polski.

Czwartek 4 maja 2017

Święto Konstytucji 3 maja

W dniu 28 kwietnia 2017 roku najstarsza grupa przedszkolna "Motylki" wraz z nauczycielkami uczestniczyła w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 maja. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały wiersze i piosenki o Polsce, które zaprezentowali uczniowie klasy IVa przygotowanej przez nauczycielkę matematyki p. Marię Gorzynik.

Dzisiejszy apel był poświęcony upamiętnieniu pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku i był dla wszystkich prawdziwą lekcją wychowania patriotycznego.

Powiązane galerie zdjęć:

Sobota 29 kwietnia 2017

Wizyta Biskupa w przedszkolu

28 kwietnia 2017 roku gościliśmy w przedszkolu Ekscelencję Ks. BISKUPA Edwarda Białogłowskiego, któremu towarzyszyli proboszcz parafii Wielopole Skrz. ks. Mariusz Siniak i dziekan ks. Józef Kłoskowski. Na tę okazję grupa Wiewiórki i Misie przygotowały program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń, a do śpiewu włączyło się całe przedszkole. Dzieci podziękowały ks. biskupowi za przybycie, wręczyły kwiaty, laurkę i prosiły o błogosławieństwo. Potem odbyła się wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo. Następnie ks. biskup spotkał się z pracownikami przedszkola. W spotkaniu uczestniczyli też rodzice przedszkolaków i Wójt Gminy p. Marek Tęczar. Na koniec pani dyrektor Barbara Musiał jeszcze raz podziękowała ks. biskupowi za przybycie, błogosławieństwo i dobre słowo.

Powiązane galerie zdjęć:

Piątek 28 kwietnia 2017

Dzień Ziemi u starszaków

W dniu 24 kwietnia 2017 roku najstarsza grupa „Motylki” wspólnie z nauczycielkami wzięła udział w apelu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w związku ze Światowym Dniem Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia. Inscenizację pt. „Ekologiczne abecadło”, którą dzisiaj obejrzeliśmy przedstawiła klasa IIIa pod okiem nauczycielki p. Julii Tęczar. Podczas występu mogliśmy przypomnieć sobie jak należy właściwie segregować śmieci i jak ważną rzeczą jest dbanie o czystość naszego środowiska.

Ponadto, aby uzupełnić przedszkolaków wiedzę nt. dbania o środowisko naturalne, wychowawczyni zorganizowała wyjście do pobliskiej biblioteki, na ekologiczną lekcję biblioteczną, gdzie czekała tam na nas bibliotekarka pani Wiesława Śledziona. Podczas spotkania wysłuchaliśmy bajeczek ekologicznych, rozwiązywaliśmy zagadki słuchowe oraz braliśmy udział w różnych zabawach ruchowych. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały „ekologiczną” kolorowankę oraz naklejki.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 24 kwietnia 2017

Spotkanie w Bibliotece ze słoniem Elmerem

W dniu 20 kwietnia 2017 roku grupy „Misie” i „Wiewiórki” wraz z wychowawczyniami udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie spotkały się ze słoniem ELMEREM. Ten kolorowy słoń jest bohaterem książek Davida Mckee. Dzieci przywitały się ze słoniem, a następnie pani bibliotekarka opowiedziała nam jedną z przygód Elmera pt. „Elmer i dziadek Eldo”. Potem dzieci odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki i rozwiązywały zagadki. Na koniec przedszkolaki podziękowały za zaproszenie pani bibliotekarce i ponownie zaprosiły Elmera. Otrzymały też kolorowanki od słonia i słodycze, a potem wykonaliśmy pamiątkowe fotografie.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 20 kwietnia 2017

Wycieczka do Teatru "MASKA"

12 kwietnia 2017 roku wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na WYCIECZKĘ autokarową do Rzeszowa. Po dotarciu na miejsce udaliśmy się do Teatru „MASKA”, gdzie oglądaliśmy spektakl pt.: „Skarpety i papiloty, czyli co zaszło w rodzinie lisów” autorstwa Julii Holewińskiej w reżyserii Roberta Drobniucha. Bohaterami sztuki była rodzina lisów: Mamalis, Tatalis oraz dzieci Natalis i Bobolis. Spektakl pokazał dzieciom jak ważną rzeczą a nie docenianą przez rodzinę rolę pełni w niej mama - tym przekonały się pewnego dnia dwa małe liski i tata., gdy Mamalis postanowiła, że pójdzie do pracy. Wtedy to nasi bohaterowie przejęli nowe obowiązki, a mama mogła realizować się w domu i w pracy. Sztuka zawierała też humorystyczne akcenty i dlatego tak podobała się małej widowni.

Po obejrzeniu spektaklu dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych podczas których zapoznały się z pomieszczeniami teatru, obejrzały tam maski, lalki, rekwizyty używane przez aktorów i wzięły udział w zabawach parateatralnych. Wycieczka ta dostarczyła przedszkolakom wiele wrażeń.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 12 kwietnia 2017

Konkurs przedszkolny "Ozdoba wielkanocna"

6 kwietnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego. Większość dzieci wykonałaozdoby wielkanocne z pomocą swoich rodziców. Najpopularniejsze były oczywiście pisanki, ale różniły się techniką wykonania pracy i użytymi materiałami. Dzieci tego dnia prezentowały zebranym swoją ozdobę, za co otrzymały oklaski. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców, a dyplomy przygotowały panie nauczycielki. Na koniec pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wykonanie tych pięknych ozdób i złożyła wszystkim wielkanocne życzenia.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 6 kwietnia 2017