Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Samorządowe Przedszkole "Krasnala Hałabały"

w Wielopolu Skrzyńskim

ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2017/2018

Wnioski należy złożyć w terminie

od 8 do 31 marca 2017 roku

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku

od 3 do 6 lat

Wnioski zgłoszenia dziecka do odebrania

w kancelarii przedszkola codziennie w godzinach od 8-15

tel. kont. 17 221 40 37 lub na stronie internetowej

w zakładce INFORMACJE - Dokumenty do pobrania

Wtorek 28 lutego 2017

Karnawał w Szkole Podstawowej

W dniu 21 lutego 2017 roku przedszkolaki z najstarszej grupy Motylki wraz z nauczycielkami zostały zaproszone przez pana Dyrektora Marka Śliwińskiego na zabawę karnawałową, która odbyła się w Szkole Podstawowej. Przedszkolaki oprócz tego, że świetnie bawiły się przy piosenkach zespołu muzycznego pana G. Piękosia to również mogły podziwiać piękne stroje karnawałowe w które poprzebierani byli tym razem starsi koledzy ze szkoły.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i wspólną zabawę!

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 21 lutego 2017

Walentynki u starszaków

W dniu 14 lutego 2017 roku nauczycielki prowadzące grupę zorganizowały starszakom WALENTYNKI. W tym dniu dzieci ubrały się czerwono oraz włożyły opaski z serduszkiem, które wcześniej przygotowały specjalnie na dzisiejszy dzień.W ustrojonej różowymi balonami sali dzieci wzięły udział w różnych zabawach w parach takich jak: taniec z balonem czy taniec na gazecie. Później przedszkolaki bawiły się w parach lub w kółeczku przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Miłą niespodzianką dla dziewczynek okazał się słodki poczęstunek przygotowany przez chłopca z grupy. Na zakończenie dzisiejszej zabawy wszystkie dzieci wykonały walentynkę, którą mogły po powrocie do domu podarować osobie którą bardzo lubią.

O tym jak świetnie bawiliśmy się w dniu św. Walentego świadczą uśmiechy na twarzach przedszkolaków, ktróe uwieczniliśmy na fotografiach.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 14 lutego 2017

"Jasełka" w Szkole Podstawowej

W dniu 12 stycznia 2017 roku najstarsza grupa przedszkolna „Motylki” zagrała „Jasełka” w Szkole Podstawowej, na które zostali zaproszeni nauczyciele z dyrektorem na czele oraz wszyscy uczniowie uczęszczający do Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim. W tym roku szkolnym Jasełka przygotowały nauczycielki: Marzena Drygaś-Kalisztan oraz Iwona Misiorek. Dzieci przedstawiły widzom piękny występ, w rolę Maryji wcieliła się Klaudia Jaworek, Józefem był Bartek Siuta, zaś trzej królowie to: Hubert Pacanowski, Hubert Gawron i Łukasz Plezia. Ponadto dziewczynki odgrywały rolę aniołków i gwiazdek, pozostali chłopcy byli pastuszkami. Były piękne wiersze, pastorałki oraz kolędy. Na zakończenie głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Marek Śliwiński, który podziękował małym artystom za piękny występ, a to, że on się wszystkim podobał świadczyły gromkie brawa, które otrzymaliśmy na zakończenie występu.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 12 stycznia 2017

"Orszak Trzech Króli" 2017

6 stycznia 2017 roku Samorządowe Przedszkole „Krasnala Hałabały” wzięło udział w II edycji Orszaku Trzech Króli w Wielopolu Skrzyńskim. Tego roku rozpoczęliśmy nieco wcześniej przygotowania do tego jasełkowego obyczaju. Na ten dzień zostały uszyte piękne białe peleryny zarówno dla dzieci jak i kadry pedagogicznej. Oprócz pelerynek dzieci założyły skrzydełka i opaski ze złotą gwiazdką. Piękną ozdobą naszego anielskiego orszaku była duża kolorowa gwiazda, którą przygotowała Dyrektor naszego przedszkola pani Barbara Musiał. Orszak anielski, który tworzyliśmy poprowadził po raz drugi ten barwny korowód. Sceny, które po drodze oglądaliśmy przybliżały symbolikę i znaczenie Święta Objawienia Pańskiego. Punktem kulminacyjnym tych wielkich Jasełek był Rynek w Wielopolu Skrzyńskim, gdzie trzej królowie złożyli pokłon Dzieciąteczku. Mogliśmy podziwiać żywą szopkę, przełamać się opłatkiem oraz wspólnie kolędować. Chociaż zima tego dnia dała się wszystkim we znaki, nie zepsuło nam to radosnego świętowania pielęgnowania bogatej polskiej tradycji.

Powiązane galerie zdjęć:

Piątek 6 stycznia 2017

Przedszkolna wigilia

22 grudnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyła się WIGILIA PRZEDSZKOLNA. W porze obiadowej wszystkie grupy przedszkolne oraz cały personel przedszkola zebrał się w dużej sali, gdzie pani Dyrektor Barbara Musiał rozpoczęła wigilię od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz wspólnej modlitwy. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie przy tym świąteczne życzenia. Potem zasiedliśmy przy wspólnym stole, pokrytym białym obrusem i spożyliśmy wigilijne potrawy, które przygotowały dla wszystkich panie kucharki. Były to barszcz z uszkami, ryba oraz pierogi. Na koniec wspólnie zakolędowaliśmy.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 22 grudnia 2016

Konkurs "Ozdoba bożonarodzeniowa"

W dniu 13 grudnia 2016 roku w Samorządowym Przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. „Ozdoba bożonarodzeniowa”. Zadaniem dzieci było wykonanie ozdoby świątecznej z dowolnych materiałów i dowolną techniką. Większość dzieci wykonała piękne prace, oczywiście przy pomocy rodziców i opiekunów. Wśród prac dominowały bombki, ale pojawiły się też aniołki, choineczki, gwiazdki, stroiki. Uwagę większości zwrócił domek wypiekany z piernika, który wykonała 3-latka Kasia Siuta wraz ze swoją starszą siostrą. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Prace wykonane przez dzieci ozdobiły choinkę ustawioną w holu przedszkola w okresie świątecznym.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 13 grudnia 2016

Starszaki w Kantorówce-rocznica śmierci T. Kantora

W dniu 8 grudnia 2016 roku na zaproszenie p. Barbary Wójcik najstarsza grupa „Motylki” udała się do Kantorówki, gdyż właśnie dzisiaj przypada  26 rocznica śmierci Tadeusza Marii Kantora. Na miejscu pani Barbara oprowadziła nas po Kantorówce – miejscu rodzinnym Tadeusza Kantora oraz opowiedziała nam bardzo wiele ciekawostek związanych z jego życie, Następnie wszyscy udaliśmy się na rynek, gdzie znajduje się pomnik Tadeusza i jego siostry Zosi, aby zapalić symboliczny znicz.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 8 grudnia 2016

Rocznica śmierci T. Kantora

W dniu 7 grudnia 2016 roku najstarsza grupa przedszkolna "Motylki" wraz z wychowawcą p. Marzeną Drygaś-Kalisztan, pomocą nauczyciela p. Iwoną Misiorek oraz siostrą zakonną uczącą w naszym przedszkolu religii uczestniczyła w apelu poświęconym pamięci patrona Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrz. Tadeuszowi Marii Kantor. Akademię przygotowała klasa VI b pod kierunkiem polonisty p. Janusza Gąsior. Na zakończenie głos zabrał dyrektor Szkoły Podstawowej  p. Marek Śliwiński.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 7 grudnia 2016

Teatrzyk w Szkole Podstawowej

5 grudnia 2016 roku najstarsza grupa przedszkolna "Motylki" obejrzała w Szkole Podstawowej teatrzyk profilaktyczny w wykonaniu aktorów teatru "Inspiracja" z Krakowa. W tym dniu aktorzy zabrali nas w podróż do "Krainy bajtów" - świata, gdzie na młodych ludzi czyha wiele niebezpieczeństw. Dzieci wspaniale sie bawiły, ale przede wszystkim uczyły się jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się Internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać i najważniejsze - dzieci uświadomiły sobie, że żaden komputer nie zastąpi prawdziwego przyjaciela jakim jest drugi człowiek.

Dziesiejszy spektakl z pewnością pogłębił świadomość na temat zagrożeń wynikających z uzależnienia dzieci od Internetu, gier komputerowych i telewizji.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 5 grudnia 2016