Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Szanowni Państwo!

Zachęcamy do odwiedzenia galerii zdjęć z uroczystości i wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym przedszkolu. Pozdrawiamy.
Piątek 3 kwietnia 2020

OGŁOSZENIE o rekrutacji

OGŁOSZENIE

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Wielopolu Skrzyńskim zostaje wydłużona do dnia

31 MARCA 2020r.

Wtorek 24 marca 2020

Praca z dzieckiem w domu - język angielski

Poniedziałek 23 marca 2020

Praca z dzieckiem w domu

Szanowni Rodzice!

Przesyłamy linki do pobrania dla chętnych dzieci przedszkolnych do pracy w domu.

Prosimy skorzystać w miarę możliwosci z naszych propozycji.

Dziękujemy.

https://eszkola.tvp.pl/?channel_id=47093944 (kanał edukacyjny on –line TVP i MEN „Domowe przedszkole” w godz. 9-13 na vod.tvp.pl w zakładce e-Szkoła)
www.pisupisu.pl (zakładka przedszkole)
www.kolorowe-obrazki.pl (zakładka kolorowanki)
http://www.matzoo.pl/ (zakładka zerówka)
www.ciufcia.pl (zakładka starszaki)
https://czasdzieci.pl/dodruku/id,1af2-lamiglowki.html
www.kolorowe-obrazki.pl (zakładka ćwiczenia edukacyjne)
http://bystredziecko.pl/
https://www.logopestka.pl/ (zakładka Przedszkole online)

Piątek 20 marca 2020

Zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021

OGŁOSZENIE

Samorządowe Przedszkole
 „Krasnala Hałabały”
 w Wielopolu Skrzyńskim

Ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2020/2021

Wnioski należy złożyć w terminie

od 2 do 23 marca 2020 r.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku

od 3 do 6 lat

Zapisu dziecka należy dokonać drogą elektroniczną pod adresem

https://edu.wielopole.eu/

lub osobiście w kancelarii przedszkola codziennie w godzinach od 8-15 tel.17 221 40 37

ZAPRASZAMY

Piątek 20 marca 2020

Warsztaty garncarskie w grupie Biedronki

3 marca 2020r. gościliśmy w naszym przedszkolu, w grupie najmłodszych dzieci - Biedronki terapeutów oraz uczestników Stowarzyszenia "PSONI Koło" w Sędziszowie Małopolskim. Goście przyjechali do nas, by poprowadzić warsztaty garncarskie dla przedszkolaków. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstają naczynia z gliny oraz sami mogli takie zrobić. Terapeuci zabrali je ze sobą, by wypiec w specjalnym piecu i gotowe będą mogły wrócić do naszych podopiecznych. Spotkanie to było okazją do integracji przedszkola ze Stowarzyszeniem oraz były to świetne zajęcia manualne dla najmłodszych. Sprawiły im wielką radość.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 3 marca 2020

Teatrzyk kukiełkowy "Bajka o szczęściu"

7 lutego 2020r. przybył do przedszkola teatrzyk "TOMCIO" z Nowego Sącza. Artyści zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. "Bajka o szczęściu".

Dzieci śledziły z zaciekawieniem perypetie głównego bohatera, którym był staruszek. Miał on wokół siebie kochające go zwierzęta - koguta, świnkę i myszkę. Niestety, jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe, ponieważ sprzedał swoich najbliższych handlarzowi za przedmioty, które tak naprawdę w ogóle nie były mu potrzebne. Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyruszył w świat, aby odzyskać przyjaźń i miłość. Bajka skończyła się dobrze. Staruszek bowiem odnalazł przyjaciół i wrócił do domu.

Przedstawienie było wspaniałą lekcją wychowawczą o tym, co w życiu ważne i co ma prawdziwą wartość.

Powiązane galerie zdjęć:

Piątek 7 lutego 2020

Zabawa karnawałowa przedszkolaków 2020

4 lutego 2020r. został zorganizowany w naszym przedszkolu BAL PRZEBIERAŃCÓW. Na ten dzień dzieci czekały i ciągle zadawały pytanie: "Kiedy w końcu ten dzień?". Na bal nasi podopieczni założyli przygotowane wcześniej stroje karnawałowe. W salach zajęć każda grupa prezentowała kolegom i koleżankom swoje stroje. Tego roku bal odbył się we wspólnej sali zabaw dla wszystkich dzieci, a to za sprawą nowego miejsca. Cała sala mieniła się kolorami. Były królewny, księżniczki, rycerze, zwierzątka, czarownice, wróżki, superbohaterowie i inne postacie bajkowe. Bawiliśmy się wesoło przy muzyce, a podczas przerwy czekał na nas słodki poczęstunek.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 4 lutego 2020

Dzień Babci i Dziadzia 2020

3 lutego 2020r. w naszym przedszkolu odbyła się jak co roku wielka uroczystość - Dzień Babci i Dziadzia.

Ta duża impreza została zorganizowana w GOKiW w Wielopolu Skrz., przy współpracy z rodzicami. Babcie i dziadkowie zaszczycili nas liczną swoją obecnością. Na uroczystość przybył zastępca Wójta Gminy Wielopole Skrz. - p. Łukasz Dziok oraz przewodnicząca Rady Gminy, którzy złożyli życzenia seniorom. Przedszkolaki przygotowały się na ten dzień utrwalając programy artystyczne. Pani dyrektor przywitała zebranych gości, złożyła życzenia okolicznościowe, a potem rozpoczęły się występy. Pierwsze wystąpiły "Motylki" z Jasełkami. Następnie grupa najmłodsza "Biedronki", dalej "Misie", "Wiewiórki" i "Słoneczka". Wszystkie grupy prezentowały się na wysokim poziomie, a życzenia i piosenki, płynące prosto z dziecięcyh serc sprawiły dziadkom wielką radość.

Po występach dzieci wręczały dziadkom laurki oraz upominki, a potem biesiadowaliśmy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. Dla wszystkich był to dzień pełen wrażeń.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 3 lutego 2020

Kolędowanie w naszym przedszkolu

15 stycznia 2020r. zebraliśmy się przy choince, ustawionej w holu naszego przedszkola, by wspólnie kolędować. Ks. proboszcz Mariusz Siniak akompaniamentował, a przedszkolaki wraz z nauczycielami stanowiły zgrany chór. Dzieci zaśpiewały znane im kolędy i pastorałki.

Spotkanie przy choince było okazją do złożenia życzeń imieninowych naszemu ks. proboszczowi, co sprawiło ks. radość.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 15 stycznia 2020