Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Samorządowe Przedszkole "Krasnala Hałabały"
w Wielopolu Skrzyńskim

ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2018/2019

Wnioski należy złożyć w terminie
od 1 do 23 marca 2018 r.

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku
od 3 do 6 lat

Wnioski zgłoszenia dziecka do odebrania w kancelarii przedszkola codziennie w godzinach od 8-15
tel. 17 221 40 37 lub do pobrania na stronie http://przedszkole.wielopole-skrz.pl

ZAPRASZAMY

Sobota 24 lutego 2018

Teatrzyk "Jaś i Małgosia w krainie ekologii'

Dnia 23 lutego, w piątek gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk kukiełkowy „Tomcio” z Nowego Sącza, który zaprezentował  przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Przedszkolaki uważnie śledziły losy bohaterów, którymi byli m. in.: dzieci Jaś i Małgosia, ich rodzice, czarownica, wilk i pan leśniczy. Dzieci, idąc z obiadem do taty pracującego w lesie, miały wiele przygód, spotykając na swojej drodze kolejnych bohaterów. Nie zachowywały się kulturalnie, śmieciły i niszczyły kwiaty. Czarownica, opiekunka lasu dawała im przestrogi, aby przestały tak postępować. Na końcu Jaś i Małgosia zrozumieli, że ich zachowanie było złe i poprawili się. Przedstawieniu towarzyszyła jak zawsze piękna sceneria, kukiełki były ciekawie i starannie wykonane.

Wydarzenie to miało na celu przypomnieć dzieciom zasady dbania o przyrodę i nasze środowisko oraz zasady segregacji śmieci, jak również wdrożyć prawidłowe nawyki. Nasi podopieczni z uwagą oglądali występ i z pewnością wiele zapamiętali.

Piątek 23 lutego 2018

Zabawa karnawałowa przedszkolaków

Dnia 13 lutego, tj. w środę w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Od samego rana wszyscy byli bardzo podekscytowani. Ok. godz. 10 – tej wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami zebrały się w największej, różowej sali, by wspólnie się pobawić. Na początek Pani Dyrektor Barbara Musiał wszystkich serdecznie przywitała i poprosiła o zaprezentowanie się grup. Każde dziecko miało ciekawy strój. Były m. in.: księżniczki, wróżki, motylki, biedronki, piraci, rycerze, batmani i spidermani. Kolejno przedszkolaki wstawały i pokazywały swoje stroje, mówiąc za kogo się przebrały. Po prezentacji zaczęła się zabawa do wesołej muzyki. Dzieci pięknie razem tańczyły i były bardzo radosne. W trakcie zabawy przygotowany był dla nich słodki poczęstunek – sok, cukierki, chrupki i ciasteczka. Zabawa zakończyła się tuż przed obiadem.

Wtorek 13 lutego 2018

Dzień Babci i Dziadzia 2018

Dnia 29 stycznia, w poniedziałek jak co roku świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Wszyscy uczestnicy zebrali się w GOKiW w Wielopolu Skrzyńskim o godz. 13.30. W pięknie przystrojonej sali gościliśmy Szanownych Babcie i Dziadków naszych milusińskich.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, Barbara Musiał witając wszystkich gości. Po tym miał miejsce pierwszy występ przedszkolaków z grupy „Słoneczka”, którzy odegrali piękne Jasełka. Dzieci, w ciekawych i starannie przygotowanych strojach recytowały wiersze i śpiewały kolędy i pastorałki. Następnie swoje talenty zaprezentowały dzieci z kolejnych grup: Biedronki, Misie, Wiewiórki i Motylki, od najmłodszej zaczynając. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki dla Babci i Dziadziów. Wszystkie występy były niezwykle ciekawe. Po nich każda grupa wręczyła przygotowane wcześniej laurki. Podczas występów Dziadkowie częstowani byli ciepłym posiłkiem i słodkościami.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 29 stycznia 2018

Starszaki w Planetarium

W dniu 17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej zagościło objazdowe Planetarium. Najstarsza grupa Motylki skorzystała z zaproszenia i w sali gimnastycznej odbył się seans w mobilnym planetarium. Mali widzowie odbyli niepowtarzalną i bardzo edukacyjną podróż… mogli bowiem pozwiedzać i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat wszystkich planet Układu Słonecznego. Pokaz dostarczył przedszkolakom wiele niezapomnianych przeżyć, pozwolił zaspokoić ciekawość oraz ułatwił zrozumienie otaczającego nas kosmosu.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 17 stycznia 2018

Orszak Trzech Króli 2018

Dnia 6 stycznia, w sobotę w miejscowości Wielopole Skrzyńskie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – Orszak Trzech Króli, w którym wzięło udział ponad 4 tys. osób z całej gminy, a nawet powiatu. Uczestniczyło w nim także nasze przedszkole reprezentując Orszak Anielski. Rozpoczęto Mszą Św. o godz. 11-tej w kościele w Wielopolu Skrz., po której Ks. Dziekan Józef Kłosowski, proboszcz parafii Brzeziny, odprawił modlitwę Anioł Pański. Wszyscy zebrali się obok Banku Spółdzielczego, gdzie miała miejsce pierwsza scena – Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie. Po tym cały orszak wyruszył w zaplanowaną trasę. Kolejno szli strażacy ze słynnym bębnem Sobieskiego, jechali Trzej Królowie, w tym jeden prowadził wielbłąda, szczególnego gościa orszaku, reprezentacje przedszkola i szkół oraz pozostali uczestnicy. Przedstawiciele naszego przedszkola tj. dyrekcja, nauczyciele, dzieci i ich rodzice ubrani byli w białe peleryny, na głowach mieli gwiazdy. Prowadziła nas Gwiazda Betlejemska. Każda szkoła miała inny kolor strojów. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane na tą okazję korony na głowę. Idąc śpiewaliśmy kolędy i radowaliśmy się mogąc wspólnie przeżywać to święto. Następną sceną była „Walka dobra ze złem” w wykonaniu uczniów Gimnazjum z Wielopola Skrz. Ostatnią był „Pokłon Trzech Króli Jezusowi” przy szopce na rynku w Wielopolu Skrz. Wielką radość miały dzieci, gdyż mogły podziwiać żywą szopkę, w której były m. in. koniki, barany i osiołek. Po „Pokłonie Królów” mieliśmy okazję posłuchać i zarazem wspólnie pośpiewać kolędy z zespołem góralskim „Bajeranty” z Zakopanego. Była także niespodzianka dla uczestników w postaci słodyczy – krówek „orszakówek”, które zdobyliśmy zajmując drugie miejsce w ogólnopolskim głosowaniu na wielbłąda. Natomiast w niedzielę, 7 stycznia, w kościele parafialnym w Wielopolu Skrz. miała miejsce „Gala Orszaku”. Zebrani na niej mieli okazję kolędować z Trzema Królami. Wystąpił zespół XMAS, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Podczas tego wieczoru rozdano pamiątkowe podziękowania uczestnikom Orszaku. Nasze przedszkole również takie otrzymało.

         Orszak Trzech Króli jest niezwykłym wydarzeniem dla całej naszej społeczności. Biorąc w nim udział możemy wspólnie pięknie i głęboko przeżywać Święto Objawienia Pańskiego. Jest okazją do spotkań i wielkiej radości.

Powiązane galerie zdjęć:

Sobota 6 stycznia 2018

Apel świąteczny

W dni 22 grudnia 2017 roku najstarsza grupa Motylki" uczestniczyła podczas apelu w Szkole Podstawowej. Apel był związany ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Piękne wiersze świąteczne przedstawiła klasa IVb pod opieką pani Bogumiły Matysek, zaś nastrojowe kolędy i pastorałki takie jak: Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Maleńka miłość i inne zaśpiewały starsze uczennice Szkoły Podstawowej pod czujnym okiem nauczyciela muzyki. Na zakończenie pan Dyrektor złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom oraz uczniom i przedszkolakom serdzczne życzenia świateczno-noworoczne.

Piątek 22 grudnia 2017

Wigilia przedszkolna

         W środę, 20 grudnia w naszym przedszkolu przeżywaliśmy wspólną Wigilię. Wszystkie przedszkolaki, nauczyciele i pracownicy zebrali się w dużej sali, gdzie ustawiono stoliki nakryte białymi obrusami, które zdobiły stroiki. Na początek wszystkich uroczyście powitała Pani Dyrektor i złożyła życzenia świąteczne. Następnie wystąpiła najstarsza grupa przedszkolaków z grupy „Motylki”, recytując wiersze i śpiewając świąteczne piosenki oraz wspólnie ze wszystkimi kolędę. Po tym nastąpiło łamanie się opłatkiem i życzenia. Na końcu spożywaliśmy wigilijne dania. Atmosfera była bardzo podniosła i uroczysta.

         Coroczna Wigilia przedszkolna stała się już tradycją. Jest okazją do wspólnego przeżywania tego ważnego dnia, który zwykle świętujemy w naszych domach z rodziną.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 20 grudnia 2017

Konkurs świąteczny

Dnia 19 grudnia, tj. we wtorek, w naszym przedszkolu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ph. „Ozdoba bożonarodzeniowa”. W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wszystkie przedszkolaki bardzo się starały i włożyły dużo pracy w wykonanie pięknych ozdób różnymi technikami. Były wspaniałe choinki, bombki choinkowe, bałwanki, aniołki itp. Ozdobami została przystrojona choinka, która jest dekoracją korytarza w budynku przedszkola. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowanki tematycznie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nasi podopieczni byli bardzo szczęśliwi i dumni z wykonanych przez siebie ozdób.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 19 grudnia 2017

Starszaki na apelu

W czwartek, 7 grudnia grupa przedszkolna „Motylki” miała okazję wziąć udział w apelu poświęconym patronowi Szkoły Podstawowej w Wielopolu Skrzyńskim, Tadeuszowi Kantorowi, artyście teatru, urodzonemu w Wielopolu. Wszystkie klasy wraz z przedszkolakami zgromadziły się na korytarzu szkolnym, aby posłuchać swoich starszych kolegów z klas VII. Uczniowie, pragnąc uczcić 27. rocznicę śmierci patrona, która przypada na dzień 8 grudnia, recytowali wiersze i przytaczali słowa nieżyjącego Tadeusza Kantora, które ukazywały wydarzenia z życia artysty i lata spędzone w naszej miejscowości. Uczniów przygotowali wychowawcy klas, p. Magdalena Tęczar – Siuśko i p. Janusz Gąsior.

Piątek 8 grudnia 2017