Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Zapisy dzieci na rok szkolny 2019/2020

OGŁOSZENIE

 

 

Samorządowe Przedszkole
 „Krasnala Hałabały”
 w Wielopolu Skrzyńskim

 

 

Ogłasza zapisy dzieci na rok szkolny 2019/2020

 

 

Wnioski należy złożyć w terminie

 

od 1 do 23 marca 2019 r.

 

 

 

Zapraszamy do naszego przedszkola dzieci w wieku od 3 do 6 lat

 

 

Zapisu dziecka należy dokonać drogą elektroniczną pod adresem:

https://edu.wielopole.eu/

 

 

lub osobiście w kancelarii przedszkola codziennie w godzinach od 8-15 tel.17 221 40 37

 

ZAPRASZAMY 

Poniedziałek 25 lutego 2019

Jasełka w przedszkolu 2019

1 lutego 2019r. grupa najstarszych przedszkolaków - "Motylki" pod kierunkiem swoich wychowawczyń - p. Iwony Misiorek i p. Beaty Śledziony przedstawiła dla społeczności przedszkolnej Jasełka. Występ odbył się w jednej z sal. Sześciolatki długo przygotowywały się do tych Jasełek, a efekt tego był piękny. Mali aktorzy opowiedzieli historię przyjścia na świat maleńkiego Jezusa, recytując wiersze oraz wyśpiewując kolędy i pastorałki. Uroku dopełniały stroje i dekoracja. Wszystkim bardzo podobało się to widowisko, więc "Motylki" zostały nagrodzone gromkimi brawami i słowami uznania.

Piątek 1 lutego 2019

Zabawa karnawałowa przedszkolaków 2019

22 stycznia 2019r. w naszym przedszkolu został zorganizowany Bal przebierańców. Tego dnia cała społeczność przedszkolna przybyła w karanawałowych strojach. Zabawa rozpoczęła się po śniadaniu i odbyła się w dwóch salach. Dzieci starsze - w sali zielonej, a młodsze - w różowej. Dzieci prezentowały swoje stroje, a pozostali odgadywali, kim jest dziecko prezentujące strój. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i wróżki, ale były też czarownice, aniołki, biedronki, smerfetka, motylek, Czerwony Kapturek, jednorożec, kotek, królik, myszka itd. Wśród chłopców pojawili się spidermani, kowboje, piraci, policjanci, strażacy, Zorro, dinozaury, batman itd.

Po prezentacji strojów odbyła się wesoła zabawa przy muzyce, w stylu DISCO. Dzieci brały też udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez wychowawczynie. W przerwie miał miejsce poczęstunek, a potem dzieci wróciły do zabawy i tak do obiadu. Zabawa dostarczyła przedszkolakom wiele wrażeń, na które nie mogły się doczekać.

Powiązane galerie zdjęć:

Wtorek 22 stycznia 2019

Dzień Babci i Dziadzia 2019

21 stycznia 2019r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadzia. Uroczystość na ich cześć została zorganizowana w GOKiW w Wielopolu Skrz. Na tę okazję dzieci przygotowały program artystyczny. Pani Dyrektor powitała zacnych gości, którzy licznie przybyli. Na uroczystość został też zaproszony wójt gminy Wielopole Skrz. - pan Marek Tęczar.

Następnie rozpoczęły się występy. Jako pierwsze wystąpiły "Biedronki" i zaśpiewały kolędy i pastorałki przy żłóbku. Potem grupa najstarsza "Motylki" wystawiła Jasełka. Dalej wystąpiły "Misie" w bałwankowych strojach, "Wiewiórki" na karnawałowo, a występy zakończyły "Słoneczka" przedstawiając piosenkę pt. "Kraina babci i dziadka", Występy były bardzo ciekawe, a scenografia dodawała uroku całości. Seniorzy nagradzali więc występy gromkimi brawami. Po występach dzieci wręczały dziadkom laurki i upominki - drewniane serduszka zakupione w ramach realizowanego projektu unijnego. Dalej dzieci usiadły przy stole razem z babciami i dziadkami, by spróbować słodkości, które tego roku zapewnił nam realizowany projekt. Impreza przebiegała w miłej atmosferze, a rodzice, jak co roku włączyli się w jej przygotowanie.

Powiązane galerie zdjęć:

Poniedziałek 21 stycznia 2019

Orszak Trzech Króli 2019

6 stycznia 2019r. nasze przedszkole wzięło udział w IV edycji Orszaku Trzech Króli. Organizatorami tego wydarzenia byli: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim, Gmina Wielopole Skrzyńskie oraz Parafia pw. NMP Wniebowziętej w Wielopolu Skrzyńskim. Hasło tegorocznego orszaku brzmiało: "Odnowi Oblicze Ziemi". Uroczystość rozpoczęła się w południe od współnej modlitwy. Następnie barwny orszak ruszył na czele z trzema królami: Europy, Azji i Afryki trasą prowadzącą do stajenki na wielopolskim rynku. W trakcie mogliśmy obejrzeć sceny towarzyszące Narodzeniu Pańskiemu. Kulminacyjnym punktem było złożenie pokłonu Dzieciątku Jezus na rynku. W tym roku atrakcją była również żywa szopka oraz słodycze wygrane w konkursie "Głosuj na wielbłąda". Reprezentacja naszego przedszkola utworzyła biały - anielski orszak i dołączyła do rozśpiewanego korowodu, by wspólnie świętować ten radosny czas przyjścia na świat Zbawiciela.

Powiązane galerie zdjęć:

Niedziela 6 stycznia 2019

Wigilia przedszkolna 2018

20 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu miała miejsce Wigilia. Cała społeczność przedszkolna zebrała się w jednej sali, a spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym "Wiewiórek", który wprowadził nas w świąteczny nastrój. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pastorałki i piosenki świąteczne, a na końcu złożyły życzenia. Następnie pani dyrektor Barbara Musiał poprowadziła wspólną modlitwę, odczytała fragment Pisma Świętego i złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Potem nastąpiło łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Dalej zasiedliśmy do pięknie przystrojonego stołu, na którym pojawiły się tradycyjne potrawy. Po wigilii przyszedł czas na kolędy.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 20 grudnia 2018

Konkurs ph. "Ozdoba bożonarodzeniowa"

20 grudnia 2018 roku w przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. "Ozdoba bożonarodzeniowa". Konkurs został zorganizowany przez wychowawczynie grupy najstarszej - p. Iwonę Misiorek i p. Beatę Śledzionę. Zadaniem dzieci było wykonanie ozdoby przy pomocy dowolnej techniki i używając dowolnych materiałów. Większość dzieci wykonała ozdobę i wzięła udział w konkursie. Pojawiły się choinki, bombki, aniołki, bałwanki, gwiazdki, stroiki, serduszka, ptaszki, łańcuszki i ozdoby piernikowe. Trudno było wyłonić zwycięzcę, więc wszystkie prace zostały nagrodzone. Dzieci otrzymały dyplomy oraz świecące bałwanki. Prace wykonane na ten konkurs przyozdobiły choinkę ustawioną w holu, gdzie będą podziawiane przez rodziców i gości naszego przedszkola.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 20 grudnia 2018

Spotkanie z Mikołajem 2018

6 grudnia, jak co roku, odwiedził przedszkole Św. Mikołaj. Na tę wizytę dzieci czekały cały rok i "przygotowywały się do niej solidnie". Święty odwiedził każdą grupę, zaczynając od najmłodszych, a kończąc na "zerówce". Każda z grup, pod kierunkiem pań wychowawczyń przygotowała program artystyczny. Dzieci nauczyły się wierszy, piosenek i tańczyły wesoło. Mikołaj był zachwycony występami. Po nich rozdawał prezenty i znalazł też czas, by każde dziecko wziąc na kolana i porozmawiać. W spotkaniu z Mikołajem towarzyszyli dzieciom rodzice.

Ta przemiła chwila na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Powiązane galerie zdjęć:

Czwartek 6 grudnia 2018

Konkurs ph. "Symbole narodowe"

4 grudnia 2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ph. "Symbole narodowe". Konkurs został zorganizowany przez wychowawczynie: p. Beatę Lepak, p. Renatę Rogowską - Bełch i p. Małgorzatę Tęczar - Skórę w związki z obchodami 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z ochotą odpowiedziały na ogłoszony konkurs i wykonały ciekawe prace. Były to często flagi Polski, godła, mapy Polski. Prace były wykonane różnorodnymi technikami i przy użyciu różnych materiałów. Były formy płaskie i przestrzenne, a dominował kolor biało - czerwony. Dzieci prezentowały swoje prace, za co otrzymywały brawa, dyplomy i upominki.

Ten konkurs był wyjątkową lekcją patriotyzmu dla młodych Polaków.

Wtorek 4 grudnia 2018

Andrzejki 2018

28 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Tego dnia dzieci poznały tradycje związane z Andrzejkami. Były to różnego rodzaju wróżby, a wszystkie po to, by poznać przyszłość. Dzieci chętnie przekładały buciki, losowały zawody, serca z imionami swoich wybranków, wrzucały pieniążki do studni, myśląc o marzeniach itp. Wróżby sprawiły dzieciom wiele radości.

Następnie rozpoczęła się zabawa przy wesołej muzyce w dwóch salach. W przerwie miał miejsce słodki poczęstunek. Dzieci nabrały siły i dalej tańczyły. Zabawa dostarczyła nam dużych wrażeń.

Powiązane galerie zdjęć:

Środa 28 listopada 2018