Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

INFORMACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora w Wielopolu Skrz. informuje, że katechizm i ćwiczenia do religii należy zakupić we własnym zakresie.

Klasa I  "Jesteśmy w Rodzinie Pana Jezusa" Wydawnictwo WAM.

Czwartek 6 lipca 2017

Akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017

W dniu 23 czerwca 2017 roku wszystkie przedszkolaki uczestniczyły we Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 którą odprawił proboszcz tutejszej parafii ks. Mariusz Siniak. Podczas mszy psalm zaśpiewała 5-letnia Julia Ozga z grupy Słoneczka, zaś modlitwę wiernych powiedziały dzieci z najstarszej grupy Motylki. Następnie grupa Motylki udała się do Szkoły Podstawowej na apel z okazji zakończenia roku szkolnego, który zaprezentowali uczniowie klasy VIa i VIb. Występ ten przygotowali wychowawcy klas - p. Magdalena Tęczar-Siuśko i p. Janusz Gąsior.

Piątek 23 czerwca 2017

Spotkanie z aktorem teatralnym

W dniu 23 czerwca 2017 roku wszystkie grupy przedszkolne odwiedził aktor teatralny pan Jerzy Czosnyka, którego zaprosiła do naszego przedszkola nauczycielka zajęć teatralnych p. Anna Kwiatek. Podczas zajęć dzieci ćwiczyły prawidłową mowę w formie zabawy oraz odgrywały różne scenki, panotmimy wcielając się w rolę małych aktorów. Dzieci chętnie brały udział w zabawie, zajęcia były bardzo ciekawe i wywoływały uśmiech na twarzach dzieci.

Piątek 23 czerwca 2017

Wycieczka przedszkolaków do Lubziny

21 czerwca 2017 roku została zorganizowana wycieczka dla wszystkich przedszkolaków do Lubziny, którą sfinansowała Rada Rodziców. Dzieci miały możliwość zwiedzić okolice DPS-u, pobawić się na placu zabaw, pobiegać na łące, przejechać się bryczką po okolicy oraz na koniku. W trakcie zabawy mogliśmy posilić się pieczoną na grilu kiełbaską oraz pieczonymi drożdżówkami.

Dzisiejszy dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze, zmęczone  ale szczęśliwe przedszkolaki wróciły na obiadek, który na nich czekał w przedszkolu.

Środa 21 czerwca 2017

Spotkanie biblioteczne

W dniu 20 czerwca 2017 roku wychowawczyni grupy Motylki zorganizowała wyjście do biblioteki znajdującej się w Szkole Podstawowej. Podczas tego spotkania nauczyciel-bibliotekarz pani Lucyna Olech zapoznała przedszkolaków z miejscem oraz zapoznała z księgozbiorami dla dzieci młodszych i starszych, a ponadto w ramach lekcji bibliotecznej wysłuchaliśmy baśni pt. „Mała Syrenka”. Na koniec pani bibliotekarka zaprosiła wszystkich przedszkolaków w nowym roku szkolnym do założenia kartoteki czytelnika i wypożyczania książeczek.

Wtorek 20 czerwca 2017

Spotkanie z gimnazjalistami

W dniu 26 maja 2017 roku w grupie Motylki odbyło się spotkanie z gimnazjalistami. Gościnnie na to spotkanie przybyła również grupa Wiewiórki. Starsi koledzy pod okiem polonistki p. Małgorzaty Jarosz oraz pedagoga szkolnego p. Magdaleny Miś przeczytali nam dwie bajeczki ze zbioru przygód Franklina - "Franklin wybacza siostrzyczce" oraz "Franklin ma czkawkę". Następnie zostały zadawane pytania do utworów, a poprawnie udzielone odpowiedzi zostawały nagradzane słodkościami. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków było śpiewanie piosenek przy dźwiękach strun gitary oraz nauka tańca do piosenek które zatańczyli nam gimnazjaliści.

Dziękujemy za mile spędzony czas!

Stomatolog w przedszkolu

W dniu 26 maja 2017 roku grupa "Misie" gościła w przedszkolu mamę swojego kolegi p. Justynę Widulińską. Mama Maksia jest stomatologiem i w ramach realizacji przez przedszkolaków tematyki "Nasi rodzice" zgodziła się opowiedzieć o swojej pracy. Przy tej okazji dzieci przypomniały sobie wiadomości nt. troski o swoje ząbki. Wszystkie dzieci pod okiem mamy Maksia przećwiczyły prawidłowe szczotkowanie. Były też zagadki dla dzieci, a na koniec przedszkolaki otrzymały upominki - szczoteczki i pasty do zębów.

Piątek 26 maja 2017

Akademia z okazji "Dnia Matki"

26 maja 2017 roku najstarsza grupa Motylki wspólnie z nauczycielkami uczestniczyła w szkole w apelu z okazji Święta Matki. Piękne wiersze oraz piosenki przygotowane przez uczniów klasy IIa i IIb pod bacznym okiem wychowawczyń p. Julii Teczar i p. Anny Sypień uświadomiły nam jak ważną rolę pełni w naszym życiu kochana MAMA.

Święto Flagi Narodowej

4 maja 2017 roku nasze przedszkole obchodziło ŚWIĘTO FLAGI. Tego dnia zebraliśmy się w jednej z sal przedszkolnych, gdzie dzieci wspólnie recytowały wiersze: Katechizm Młodego Polaka i Barwy ojczyste. Potem wysłuchaliśmy hymnu pańswowego i przypomnieliśmy sobie wszystkie symbole narodowe. Na koniec mali patrioci pozowali do zdjęć z własnorcznie wykonanymi flagami Polski.

Czwartek 4 maja 2017

Święto Konstytucji 3 maja

W dniu 28 kwietnia 2017 roku najstarsza grupa przedszkolna "Motylki" wraz z nauczycielkami uczestniczyła w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 maja. W tym dniu przedszkolaki wysłuchały wiersze i piosenki o Polsce, które zaprezentowali uczniowie klasy IVa przygotowanej przez nauczycielkę matematyki p. Marię Gorzynik.

Dzisiejszy apel był poświęcony upamiętnieniu pierwszej konstytucji w nowożytnej Europie (drugiej na świecie) w 1791 roku i był dla wszystkich prawdziwą lekcją wychowania patriotycznego.

Piątek 28 kwietnia 2017