Samorządowe Przedszkole w Wielopolu Skrzyńskim

Teatrzyk "Gucio zaczarowany"

22 października 2018 roku do naszego przedszkola przybył Teatr Lalek "Bajka" z Nowego Sącza, który przedstawił sztukę pt. "Gucio zaczarowany". Była to historia leniwego chłopca, który za sprawą wróżki został przemieniony w muchę. Głównym przesłaniem bajki było ukazanie problemu lenistwa i niechęci do nauki. Każdy ma prawo do szczęścia..., ale mamy też i obowiązki. Barwna scenografia wprowadziła dzieci w bajkowy świat, a spektakl dostarczył wiele radosnych wrażeń. Dzieci na koniec nagrodziły aktorów brawami i chętnie uczestniczyły w rozmowie nt. głównego bohatera.

Poniedziałek 22 października 2018

Pasowanie na Przedszkolaka 2018

11 października 2018 roku nasze przedszkolaki uczestniczyły w "Pasowaniu na Przedszkolaka". Uroczystość odbyła się w GOKiW w Wielopolu Skrz., a szczególnymi gośćmi byli rodzice naszych podopiecznych. Na uroczystość został zaproszony też pan wójt Marek Tęczar.

Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Barbarę Musiał rozpoczęły się występy. W tym roku szkolnym występ przygotowały grupy: najmłodsza i najstarsza. "Biedroneczki" pięknie wystrojone przedstawiły piosenkę inscenizowaną o misiu, wiersze i radosny taniec. Grupa "Motylki" recytowała wiersze, śpiewała piosenki i również tańczyła na scenie. Występy bardzo podobały się zebranym, co podkreślał sam pan wójt. Po części artystycznej "nowe" przedszkolaki były pasowane przez panią dyrektor, która dotykała dziecięce ramiona dużym ołówkiem, wypowiadając słowa "Pasuję Cię na przedszkolaka". Tego dnia wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców, a na końcu miał miejsce słodki poczęstunek.

Czwartek 11 października 2018

Poświęcenie samochodu

4 października 2018 roku w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie okolicznościowe w celu poświęcenia nowo nabytego samochodu. W związku z realizacją projektu, w ramach którego nasze przedszkole zapewnia wyżywienie dla oddziałów przedszkolnych w Gliniku, Brzezinach, Nawsiu i Broniszowie, został zakupiony samochód do przewożenia posiłków. To pojemny i solidny Fiat Doblo z dodatkowo wzmocnioną tylną osią. By samochód mógł służyć nam bezpiecznie, został poświęcony na prośbę pani dyrektor przez ks. Mariusza Siniaka. Po poświęceniu pojazdu odbyło się spotkanie okolicznościowe, podczas którego pani dyrektor Barbara Musiał, pan wójt Marek Tęczar oraz koordynator projektu, p. Dorota Łuszcz przybliżyli zebranym szczegóły realizowanego projektu, z którego wynika tak wiele korzyści dla środowiska lokalnego.

Czwartek 4 października 2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku w Samorządowym Przedszkolu Krasnala Hałabały rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym. Po Mszy Św. w przedszkolu odbyło się spotkanie otwierające nowy rok szkolny. Pani dyrektor Barbara Musiał serdecznie powitała wszystkich, zapoznała rodziców z organizacją pracy placówki oraz przedstawiła wychowawców grup. Tego roku nasze przedszkole realizuje projekt pn. "Nowa Jakość Edukacji w Integracyjnym Przedszkolu Krasnala Hałabały", dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu powstały 4 oddziały integracyjne przy szkołach w Gliniku, Brzezinach, Nawsiu i Broniszowie. Oddziały zapewnią 8 - godzinną opiekę pedagogiczną, cykl zajęć dodatkowych i nowo wyposażone sale oraz całodniowe wyżywienie. Nasze przedszkole będzie natomiast zapewniało wyżywienie dla tych oddziałów. W ramach projektu przedszkolaki uczęszczające do naszego przedszkola będą mogły skorzystać z cyklu bezpłatnych zajęć dodatkowych i pomocy psychologa. Zaplanowano także wyjazdy edukacyjne i imprezy okolicznościowe.

Na koniec pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia wytrwałości i owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

Poniedziałek 3 września 2018